ABY VÁŠ DOM VOŇAL PRÍRODOU A LUXUSOM

DREVENÉ DEKORÁCIE S PRIRODZENÝM POVRCHOM

Dekorácie a doplnky z masívneho dreva sú dokonalé pre každého, kto chce vo svojom domove vnímať dary prírody – ide najmä o kresbu, sfarbenie, tvar alebo rôznorodý relièf, ktorým si drevina počas svojej existencie prešla. Pri prechádzke lesom je možné vidieť takýchto skvostov mnoho. Dizajn a vhodné osadenie dreviny do konkrétnej časti  interiéru sa nehľadá ľahko, ale pri štipke šikovnosti sa aj nedokonalé kúsky stanú dokonalou ozdobou domu.

Použitý vyplavený koreň stromu, môže bezpochyby skrášliť každý interiér a premeniť ho na luxusnejší. Prevedenie nemusí byť vôbec zložité, práve naopak „v jednoduchosti je krása“. Neutrálna – prírodná farba masívu, bez dodatočných veľkých zásahov, dokáže spojiť celú farebnú paletu ostatných interiérových materiálov.

Prvotným bonusom použitia surového dreva je ekologická šetrnosť (recyklácia), odretý povrch je teda dominantným hráčom pri ladení. Svojou surovou štruktúrou prináša závan života a jednoduchú priestorovú tvárnosť. Doplnením o moderné materiály sa môže stať hotovým umeleckým dielom.

Pri kombinovaní prvkov – je hlavné pravidlo, ktoré je potrebné mať na pamäti to, že hrubosť a drsnosť dreva musí byť vyvážená eleganciou. Dosiahneme to najmä spojením so sklom, kovom či súčasným pohľadovým betónom.

Netreba byť žiaden naturalista obklopujúci sa lesom. Aranžovanie s dávkou kreativity by však malo ulahodiť oku, no zároveň naplniť potrebu funkčnej estetiky. Uprednostňuje sa minimalizums, ktorý nechá toto kusisko dreva vyniknúť, čím sa podčiarkne jeho unikátnosť. Nech dýcha – „vyčnieva z radu“ – jednoducho, nech sa stane primárnym objektom interiéru.

Stačí len nájsť správny naturel, skutočná sila dreva dokáže doplniť akcent akejkoľvek miestnosti. Ak si stále myslíte, že Váš súčasný interiér nedokáže zvládnuť dávku „surovosti“, popremýšľajte znova.

1 Comment to “ABY VÁŠ DOM VOŇAL PRÍRODOU A LUXUSOM”

  1. Alica Lalíková

    08 mája, 2021 at 2:07 pm

    Dobrý deň, zaujali ma vaše výrobky, kde nájdem podrobnejšie informácie, napr. rozmery, cena a pod. A.Lalíková Bratislava
    Odpovedať

Zanechať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.